OBSAH:

 POČÍTAČOVÉ HRY
- Historie Duke Nukem
- Mé mapy pro DN3D
- Mé mapy pro Half Life
- Úkoly pro TIM2

 LEGO®
- Něco z historie
- Jak se LEGO vyrábí
- Vývoj stavebních prvků
- Má sbírka
- České katalogy
- Moje galerie
- Technic Truck Trial

 MOJE ZÁLIBY
- Truck Trial - MKTRIAL
- Animované LEGO filmy
- Fotografie-Wallpapers
- Sýrové nálepky
- Autíčka MATCHBOX

 KE STAŽENÍ

 KNIHA HOSTŮ

 ODKAZY

Pipni.cz

YouTube kanál webu

kostky.org - Československé LEGO fórum

ARTEC studiosJakékoliv dotazy pište na: E-mail.Poslední aktualizace: 22. ledna 2011

Mnohým z vás jistě nemusím tuto hru nijak zvlášť představovat, ale pro pořádek přeci jenom pár slov úvodem.
Duke Nukem 1Duke Nukem se do tohoto roku dožil celkem šesti pokračování. Poprvé se na obrazovkách počítačů objevil jako Duke 2D plošinovka od společnosti Apogee v roce 1991. Druhý díl vydala tatáž společnost okolo roku 1993. Druhý díl byl úspěšnější a to hlavně díky lepší grafice a animacím, avšak stále to nebylo to pravé. Jelikož společnost Apogee již nechtěla vydat další pokračování, zakoupila společnost 3D Realms práva a v roce 1996 vydala svého: Duke Nukem 3D. Ve své době se Duke stal jednou z nejlepších 3D akčních her a to zejména díky svému příběhu a efektům. Mezi nimiž bylo zrcadlo, jatpack ale i zbraně jako zmenšovač atd. Zanedlouho pak přibyla pokračování: Duke Nukem 3D - Atomic Edition (1996) a již méně známé Duke Nukem 3D is out in D.C. z roku 1997.

Bílý dům Ulice a po pravé straně budova kapitolu Metro - celkem jsou zde tři funkční linky

Toto pokračování má ze všech nejvíce propracované levely, mezi kterými je např. Bílý dům, Ponorková základna, Muzeum a opravdu velké Metro. Poté ještě v témže roce přišel Duke Nukem 3D - Penthouse Paradise od Intersphere Communications, Ltd. and Tyler Matthews a tím se Duke na dlouhou dobu odmlčel. V květnu roku 2002 se na trhu objevilo zatím poslední pokračování a to Duke Nukem - Manhattan Project. Duke se tím opět vrátil zpět ke staré dobré plošinovce, ale i ta je dnes už plně 3D. Hráči 3D FPS akčních her, tak musí stále odhodlaně čekat dál, dokud se neobjeví Duke Nukem Forever.

Ulice v Čínské čtvrti Duke osvobozující dívku A zase na střeše

Čekání na velmi očekávaného Duke Nukem Forever se může zdát opravdu "na vždy". Avšak v posledních letech to vypadá, že se opět začíná něco kolem této hry dít. Roku 2007 se totiž na internetu objevil první oficielní trailer od 3D Realms. Trailer je sice velmi krátký - cca 1 minuta, ale díky bohu za to. Představí se nám v něm posilující Duke a v závěru i pár bleskových prostřihů z hry. Další zpráva o probíhajících pracech na hře se zjevila v květnu roku 2008. Jedná se o video, ve kterém hru popisují zástupci 3D Realms George Broussard a Scott Miller. Na závěr tohoto videa se kamera přesouvá k monitoru, kde můžeme spatřit opět několik málo záběrů přímo ze hry. Zatím poslední zprávou o této hře je uvolnění jednoho Screenshotu na Vánoce roku 2008, ve kterém jsou v sestavě všechny známé potvory.

Zatím poslední známá informace o DN Forever

Koncem roku 2010 a počátkem roku 2011 se na internetu začaly objevovat další informace o tom, že tato hra stále žije! Na webu Youtube jsou k vidění i pěkná videa. První je oficiální HD trailer a druhé jsou in-game záběry. Z mého pohledu to zatím vypadá velmi slibně, takže snad se konečně po neuvěřitelných cca 14 letech dočkáme.

  • HD trailer HD trailer
  • in-game IN-GAME záběry
A ještě jedna poznámka. Víte, že dříve se Duke měl jmenovat jinak? Ptáte se jak? Takto: Duke Nukum.